چرا موفق نمی شوم؟من که هر روز دارم زیاد تلاش می کنم ولی نتیجه ای که مد نظرم هست رو نمی گیریم؟

شاید این گونه سوالات ذهن شما را درگیر کرده باشد،با وجودی که زیاد تلاش می کنید ولی هیچ گونه نتیجه ای رو در بر نداشته است.

در این مقاله قصد داریم دلیل عدم موفقیت را بررسی کنیم و ببینیم که چه عواملی باعث می شود ما در کار و زندگی خودمان موفق نشویم.

 

عدم خود باوری

مهمترین دلیل در عدم موفق شدن ما،یک عامل ذهنی است و این عامل همان باور از خودمان است.

بسیاری از ما با وجود اینکه زیاد تلاش می کنیم ولی اصلا خودمان را باور نداریم و فکر می کنیم اصلا هیچ گونه شایستگی موفق شدن را نداریم و همیشه دیگران را از خودمان برتر می بینیم و فکر می کنیم که آنها بهتر از ما هستند.

باور نداشتن از خود یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت است و باید این باور را تغییر داد.

برای اینکه بتوانید باور های خودتان را تغییر دهید ،به شما پیشنهاد می کنم که مقاله زیر را مطالعه کنید که در آنجا تکنیک هایی را گفته ام که می  توانید با استفاده از آنها باورهایتان را تغییر بدهید.

 

 

مقاله پیشنهادی: چگونه باورهای مان را تغییر بدهیم؟

 

 

سر فرصت موفق می شم!

انشالله از شنبه یا شروع ماه یا سال جدید دیگه شروع می کنم و حتما موفق می شم!!!

این جمله چقدر برای شما آشناست.ما همیشه منتظر هستیم که یک روز جدید بیاد یا یک معجزه ایی اتفاق بیافتد تا کارمان رو شروع کنیم.ولی این گونه داستان ها فقط در فیلم ها مشاهده می شود و مختص دنیای واقعی نیست.

برای اینکه تغییر ایجاد بشود ما باید خودمان شروع کننده کار باشیم و اگر منتظر یک روز خاص باشیم مطمئن باشید که آن رو هیچ وقت نمی آید.

من خودم در این مواقع یک جمله رو به خودم می گم که خیلی روی من تاثیر داره و باعث می شه که هیچ وقت منتظر شروع یک روز خاص نباشم و اونم اینه که:

اگر امروز آخرین روز زندگیت بود بازم کارت رو به تاخیر می انداختی

با گفتن این جمله به خودم،یک تلنگری در من شکل می گیره و باعث می شود که کارم رو همون لحظه انجام بدم.

و یکی از تکنیک هایی که باعث میشه ما سر وقت کارهای مهم رو انجام بدیم،تکنیک پنج ثانیه است و به شما پینشهاد می کنم حتما مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

 

 

مقاله پیشنهادی: قانون پنج ثانیه

 

 

اهداف نا متناسب

یکی دیگر دلایلی که ما نمی توانیم موفق بشویم این است که یا اهداف بسیار بزرگ را تعیین می کنیم که ذهن ما نمی تواند آن را باور کند یا اهدف بسیار کوچک را انتخاب می کنیم که در این صورت هم اصلا انگیزه ای برای بدست آوردنشان نداریم.

تعیین هدف مناسب، یکی از مهمترین پارامتر ها برای موفق شدن در هر زمینه ای است.ولی متاسفانه در بیشتر اوقات به تعیین اهداف اهمیت نمی دهیم و می گیم که من خودم می دونم که چی می خوام یا می گیم که تعیین هدف برای خارجی هاست نه ما!!!

به نظر من، دلیلی که  هدف گذاری نمی کنیم،اینه که اصلا بلد نیستیم که چطور باید برای خودمان هدف تعیین کنیم چون در هیچ جا برای ما آموزش نداده اند.

در یکی از مقاله هایی که قبلا در سایت منتشر شده است،یک تکینک رایج در هدف گذاری را آموزش داده ایم، تحت عنوان هدف گذاری به روش اسمارت که پیشنهاد می کنم حتما مقاله را مطالعه کنید.

 

 

مقاله پیشنهادی: هدف گذاری به روش اسمارت

 

 

عادات نامتناسب

ما نمی توانیم با عادات قبلی نتایج متفاوتی را کسب کنیم.ما برای اینکه موفق شویم باید عاداتی را متناسب با اهدافمان در خودمان ایجاد کنیم تا بتوانیم در آن زمینه به موفقیت برسیم.

مثلا اگر کسی می خواهد وزن خودش را کم کند نمی تواند با عادتی که به پر خوری دارد،به این هدف دست پیدا کند.

اگر می خواهد به هدف خود برسد باید عاداتی مثل ورزش کردن،خوردن غذاهای سالم و… را در خودش ایجاد کند.

برای ایجاد عادت های جدید چندین تکنیک فوق العاده وجود دارد که در دوره رایگان ایجاد عادت های موثر مطرح شده است که اگر مایل بودید می توانید به رایگان در این دوره هم شرکت کنید.

 

 

دوره رایگان ایجاد عادت های موثر

 

 

ترس

ترس یکی از دلایلی است که ما را از موفق شدن دور می کند و یکی از باورهای غلط در مورد ترس اینه که افراد فکر می کنند که کسانی که به موفقیت رسیده اند و کارهای بزرگی انجام نداده اند،هیچ ترسی رو نداشته اند.

تمام افراد موفق در ابتدای کارشان بسیار ترس داشته اند.

مثلا گاندی که برای میلیون ها انسان سخنرانی کرده بود،در اولین سخنرانی خود که برای 15 نفر در یک رستوران بود،از شدت ترس بیهوش شد.

ولی او توانست به این ترس خود غلبه کند و به یکی از مهترین افراد تاریخ بپیوندد.

یک خبر خوش اینه که تمام ترس ها آموختنی هستند به جز ترس از ارتفاع و صدای بلند

و تنها روش برای از بین بردن ترس،روبرو شدن با خود ترس است. تا زمانی که برای از بین بردن ترس های خودتان اقدامی نکنید،آنها بزرگتر می شوند ولی با یک اقدام ترس ها کاملا از بین می روند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *