عوامل خوش شانس بودن در چیست؟

خیلی از افراد این باور رو دارند که خوش شانس نیستند که هیچ بلکه تمام اتفاقات ناگوار برای انها به وجود می اید.باور به این که افراد میگویند من بدنشانس هستم فقط یک بهانه میتواند باشد ،چون شانس در همه ی افراد به طور مساوی تقسیم شده است. باید این شانس ها رو شناسایی کنیم و به نحو احسن از انها استفاده کنیم.

شما هم شاید این چنین صحبت هایی رو در اطرافتون شنیده باشید که مثلا  میگن از شانس فلانی قیمت طلا افزایش پیدا کرد و تونست به این ثروت برسد ، یا میگن فلانی خیلی خوش شانسه که پدرزنش بهش خونه داد وگرنه خودش اصلا نمیتونست خونه بخره ، یا کلا میگن که طرف از شانسش به هر چی دست میزنه طلا میشود.

ایا فکر میکنید این افراد واقعا خوش شانس هستند؟؟ یا از موضوعی اگاه هستند که دیگران نمی دانند؟؟

خب،اول از همه  شانس رو تعریف کنیم و ببینیم اصلا موضوع شانس چیه؟؟

از یه مثال ساده شروع کنیم؟

به نطرتون فرق بین یک انسان سالم با یک انسان بیمار در چیست؟

واقعا اونی که سالم هست خوش شانسه و اونی که بیماره بد شانسه؟

نخیر،این چنین نیست، اصلا موبوط به شانس نیست ، کسی که سالمه انتخاب های خوبی رو انجام داده مثلا انتحاب کرده که از غذای سالم استفاده کنه ، پیاده روی کنه و سیگار نکشه.

ولی انسانی که بیماره آن هم چند تا انتخاب بد کرده و در آخر دچار بیماری شده ، پس میبینیم که اولین عامل برای  شانس انتخاب های مان است.

 

ریچارد برانسون در مورد شانس به نکته جالبی اشاره کرده و گفته که:((همه ما خوش شانس هستیم.اگر در جامعه ازاد زندگی میکنید،خوش شانس هستید.شانس همیشه و هر روز در اطراف ماست.دائما چیز های خوبی برای ما رخ میدهد،چه انهارا تشخیص دهیم چه تشخیص ندهیم.من خوش شانس تر یا بد شانس تر از دیگران نیستم.فرقم این است که وقتی شانس سر راهم قرار میگیرد از ان خوب استفاده میکنم.))

دومین عامل خوش شانسی این است که امادگی کامل رو داشته باشیم .

مثلا فرض کنید شما هیچ حسابی بانکی ندارید پس یقینا شانسی رو هم برای برنده شدن جایزه بانکی نخواهید داشت.یا در مورد استخدام در یک شرکتی ،  شما هیچ گونه مدرک ، دانش ، تخصص و تجربه ای از اون کار رو ندارید پس به احتمال زیاد شانس استخدام شدن در ان شرکت رو نیز نخواهید داشت..پس برای ایجاد شانس امادگی کافی رو در خودمون ایجاد میکنیم.وقتی ما به امادگی رسیدیم از هر فرصتی که ایجاد میشود رو میتوان به سود خودمون به پایان برد.

در این باره آرنلود حرف حساب شده ای میزند که میگه:((خنده دار است،هرچه بیشتر تلاش میکنم خوش شانس تر میشوم.))

سومین عامل طرز فکر ماست

یعنی طرز فکر ما نسبت به اطرفمون و شناسایی شانس هایی که میتونه به ما در رسیدن به اهدافمون کمک کنه است و این همان جایی که شانس از خیلی افراد رو بر میگرداند.

مثلا وقتی که در اپدیت تلگرام ایجاد کردن کانال اضافه شد این موضوع باعث شد عده ایی از این امکان برای خود کانالی ایجاد کنند و بعد از مدتی با این کار بسیار ساده به در امد میلیونی برسند.

اگراین رو به خوش شانس بودن انها نسبت بدهیم واقعا کار خنده داری است ، آنها فقط اینده نه چندان دور تلگرام رو دیدن و این طرز فکر انها بود که باعث شد انها به در امد خیلی خوبی برسن.

به گفته ریچارد برانسون شانس دراطراف همه ما وجود دارد.شانس به دیدن ساده موقعیت هاست.

واقعا این امکان برای همه در دسترس نبود؟چرا عده ایی تونستن از این امکان استفاده کنند؟

فقط به یک دلیل اون هم اینکه طرز تفکرشون نسبت به بقیه متفاوت بود.

 

 

چهارمین دلیل برای خوش شانسی اقدام کردن است نسبت به فرصت هایی که به وجود امده است

، مثلا اگر به شما یک کار بسیار خوب و با در امد میلیونی پیشنهاد دهند اگر شما این پیشنهاد را بپذیرین میتوانید از ان فرصت بهره بگیرید ولی اگر نپذیرین از دستش میدین

پس وقتی فرصتی ایجاد شد نسبت به ان اقدام کنید.

 

نتیجه گیری:

در مورد هر اتفاقه بدی که برایتان رخ داده یا در چیزی شکست خورده اید نا امید نشوید

تا وقتی که شکست نخورید ،به بن بست نرسید هیچ وقت نمیتوانید طعم واقعی موفقیت رو بچشید.

خیلی از افراد موفق هستند که از فقر به ثروت رسیدن و همچنین افرادی هستن با وجود معلولیت به موفقیت های بزرگی دست یافتند ، این افراد را الگوی زندگی خود قرار بدهیم و از انها درس یاد بگیریم.

موفق و پیروز باشید.

 

گروه تحقیقاتی ذهن خلاق

میلاد علیزاده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *